Najnovšie články

  • Ako správne zaplátať montérky? 2015-03-29 15:19:58 AKO SPRÁVNE ZAPLÁTAŤ MONTÉR KY   Prichádza jar a to neznamená len príjemnú zmenu počasia. Je to znak toho, že treba začať s prácami...
  • VM Import membrána FREE-TEX 2014-09-26 07:32:10 FREETEX SANDWICH Membrána FREE-TEX sandwich FREE-TEX membrána, ako sandwich 3 špeciálnych paropriepustných vrstiev a jednej vodeodolnej...
Zobraziť všetky

Materiál CORDURA®

0 Komentárov
2014-01-27 12:13:39
 

CorduraCORDURA® je obchodný názov pre kolekciu látok použitých v širokej škále výrobkov medzi ktoré patria napríklad batohy, nohavice, rôzne vojenské a policajné oblečenie a pracovné odevy. Cordura tkaniny sú známe pre svoju trvanlivosť a odolnosť voči oderu, pretrhnutiu a odieraniu. Obsahuje tkaný, pradený materiál zo 100 % nylonu/polyamidu ktorý je príjemne mäkký a ľahký, pritom extrémne odolný v ťahu a strihu, odpudzuje nečistoty. Okrem toho je tento materiál príjemne priedušný a veľmi dobre dlhodobo odoláva vodnému stlpcu. Inovatívny materiál CORDURA® sa používa hlavne pre zosilnenie často veľmi namáhaných častí pracovného oblečenia alebo obuvi na ktorú sa kladú mimoriadne nároky na čo najdlhšiu životnosť, spoľahlivosť v extrémnych pracovných podmienkach a zabezpečenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Dosiahnutie týchto vlastností sa zabezpečuje teplovzdušnou texturáciou povrchu materiálu (teplým vzduchom sa spája tenká povrchová vrstva vlákna tkaniny v silnejšiu a vytvorí tak povrch na dotyk podobný hrubým bavlneným tkaninám). Výrobky na ktorých je použitá CORDURA® podliehajú celosvetovo úradnej registrácii čím sa zabezpečuje potrebná kvalita. Podmienkou výroby napr. oblečenia Narellan je dodržanie správneho technologického postupu výroby. Tým je dosiahnutá vysoká kvalita výrobkov a ich nadčasovosť z hľadiska strihu, dizajnu a v neposlednom rade ich vysoká odolnosť voči opotrebeniu.

 

Pôvodne bol vyvinutý a registrovaný ako obchodná známka EI duPont deNemours pre spoločnosť DuPont v roku 1929, teraz je vo vlastníctve firmy Invista (plne vlastnená dcérska spoločnosť Koch Industries). Cordura tkaniny sú vyrobené pomocou nite alebo vlákna Invista. Látky môžu byť vyrobené za použitia 100% syntetických vlákien, alebo v zmesiach s bavlnou alebo iných prírodných vlákien.

 

Medzi také hlavné výhody ktoré poskytuje CORDURA® patrí:

  • odolnosť proti škvrnám vďaka ktorému sa materiál Cordura ľahko čistí
  • Cordura bola vyvíjaná v spolupráci rôznych odborníkov, to predpovedá špičkovú kvalitu
  • farba látok praním nevybledne a stále ostáva rovnako sýta.
  • extrémna pevnosť a trvanlivosť látky
  • dizajnovo zaujímavé strihy a použité farby

 
0 Komentárov

Odoslať komentár

  

Odoslať komentár